Uživatel nepřihlášen
Honzíkův bloček.....
RSS kanál blogu
Píše: pajmič - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Honzíkův bloček.....

Lets Play aneb Hraju a kecám si sám pro sebe

Pondělí 2.7.2012 17:30 - Autor: pajmič
To se mi líbí

Začnu tento "článek" pěkně od podlahy a zeptám se sám sebe co je to sakra Lets Play ano uznávám zprvu jsem v tomto názvu viděl divný až pedofilní podtext,ovšem spletl jsem se.

Lets play je komentované herní video (povětšinou v reálném čase) s průměrnou délkou cca 20 minut.Lets Playerů  za poslední rok na českém You Tube přibylo neskutečně mnoho a samotná "komunita" se velmi rozrostla.Mezi první Lets Playery patří TheVyřida,Zdepapepa a další,kteří natáčeli videa už před lety.

Zde napíšu pár základních pravidel podle kterých by se měl/nemusel průměrný Lets Player (jako já) řídit a jaké základní vlastnosti by měl mít:

1) Minimálně mít základní schopnost se vyjádřit. Upozornění!:Než začnete natáčet včas o tom informujte své blízké,pokud tak neučiníte mohli by vaši náhlou samomluvu brát jako vážný psychický problém což by mohlo u méně chápajících jedinců vaší rodiny způsobit pobyt na psychiatrické léčebně.

2) Umět nahrávat hru a do toho rozumně mluvit není žádný med.Proto nebuďte překvapení náhlými neúspěchy ve vaší milované hře.

3) Umění se ovládnout v kritických situacích,při obzvláště nepovedeném nahrávání padají nevhodná slova (což se příliš nedoporučuje) někteří méně chápaví jedinci vaší rodiny by mohl takový náhlý přísun agresivity zaskočit viz. upozornění v pravidle č.1

4) Pokud možno se zdržet vulgárních (viz.pravidlo č.3) slov jako např. p...,k..... nebo ...... POZNÁMKA:U některých osob obzvláště mladšího věku můžete dosáhnout  tímto (vulgárním,fekálním) stylem velkého úspěchu.

5) Mít obecný a alespoň minimální přehled o videoherním průmyslu (což není vždy pravidlem pokud se budete řídít dle poznámky v pravidle č.4)

6) Udržet diváka pokud možno celou dobu videa u obrazovky,což není problém pokud ovládáte pravidlo č.1 POZNÁMKA:Udržet diváka u obrazovky jde mnoha způsoby např.Vtipnými hláškami,plynulou,nepřerušovanou a srozumitelnou mluvou viz.pravidlo č.1 (vylučování plynů z různých otvorů vašeho těla může zapůsobit na velké procento osob mladšího věku a nižšího IQ) předstírání strachu (který nemusí být u některých osob předstírán) apod.

7) Kvalitní mikrofon a dobrý program na editování videa a zvuku já osobně používám Adobe Audition (ZVUK) a Adobe Premiere na video.

Zde méně aktuální ukázka mého videa.

8)Najít si na nahrávání čas není úplně jednoduchá věc, pokud chodíte do zaměstnání nebo do školy a celkově nestrávíte u PC moc času nahrávání videí se pro vlastní dobro vyhněte.

9)Začátky jsou vždy nejtěžší a v dnešní době se prosadit je kumšt,ovšem není vůbec problém vyzkoušet takzvané řitolezectví a dožádat se někoho známého a milého o reklamu na váš You Tube kanál,avšak pokud někoho slavného z nich znáte osobně máte vystaráno,odběratelé a popularita se vám jen pohrnou za minimální vynaložené úsilí ....A TO SE VYPLATÍ!

10)) nahrávání vás musí bavit!Musíte mít chuť a odhodlání věřte že špatná nálada se na kvalitě videa razantně projeví a diváci to poznají.

Více aktuání ukázka z mých videí.

Tak to by bylo asi vše,pokud máte zájem také dělat komentovaná videa není problém stačí vám jen odhodlání a trocha času.

Pokud se vám tento styl videí líbí neváhejte podpořit mě nebo jednoho s mých kolegů odběrem.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Lets Play aneb Hraju a kecám si sám pro sebe
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Xenty   1x   Z mého hlediska, problém je, že o Let's Play se dneska pokouší kde kdo a většinou to nemá úroveň. Na YouTube jsou kvanta videí dětí, které si prostě pustí Minecraft, nahrávací program a vydávaj to za LP. Většina pak má buďto šum zvuku, nebo nízkou kvalitu zvuku, nízkou kvalitu obrazu, nízké FPS a spoustu dalších věcí. Já osobně jsem si i říkal, že bych nějaké Let's Playe zkusil, ale nejsem spokojen s kvalitou, kterou jsem schopen poskytnout co se FPS týče, takže maximálně někdy v budoucnu. Ono já mám rád, když už to, co produkuju, má alespoň nějakou kvalitu. Kéž by to podobně brali ty stovky 'lidí' co postujou deno denně desítky nekoukatelných videí.Xentyxenty5272    5.7.2012 00:01 Xenty

Z mého hlediska, problém je, že o Let's Play se dneska pokouší kde kdo a většinou to nemá úroveň. Na YouTube jsou kvanta videí dětí, které si prostě pustí Minecraft, nahrávací program a vydávaj to za LP. Většina pak má buďto šum zvuku, nebo nízkou kvalitu zvuku, nízkou kvalitu obrazu, nízké FPS a spoustu dalších věcí. Já osobně jsem si i říkal, že bych nějaké Let's Playe zkusil, ale nejsem spokojen s kvalitou, kterou jsem schopen poskytnout co se FPS týče, takže maximálně někdy v budoucnu. Ono já mám rád, když už to, co produkuju, má alespoň nějakou kvalitu. Kéž by to podobně brali ty stovky 'lidí' co postujou deno denně desítky nekoukatelných videí.

pajmič    R2-D2: Původní IT nenahraju ale dělám na aktualiztované verzi řekněme Extended Cut verzi :-)pajmičpajmic6747    3.7.2012 13:00 pajmič

R2-D2: Původní IT nenahraju ale dělám na aktualiztované verzi řekněme Extended Cut verzi :-)

Chipsonator    K bodu devět. Ještě že tě znám... :lala: :-DChipsonatorchipsonator7091    3.7.2012 11:47 Chipsonator

K bodu devět. Ještě že tě znám... :lala: :-D

R2-D2    Budeš pokračovat s: Indoktrinační teorie zvukem i obrazem? Docela bych uvítal další díl...R2-D2r2-d210567    3.7.2012 10:41 R2-D2

Budeš pokračovat s: Indoktrinační teorie zvukem i obrazem? Docela bych uvítal další díl...

Maestrodk   1x   Nejdůležitější je asi ten bod 10. Článek je hezky napsaný a pro začínající lets playery se může hodit. Bohužel, dneska už se za lets playera vydává každé dítě hrající minecraft. :)Maestrodkmaestrodk8088    3.7.2012 05:03 Maestrodk

Nejdůležitější je asi ten bod 10. Článek je hezky napsaný a pro začínající lets playery se může hodit. Bohužel, dneska už se za lets playera vydává každé dítě hrající minecraft. :)

Honzas4400 člen redakce    Hlavně se cení, že nejsi ten typ "Hit&Run! " :thumbup:Honzas4400honzas4400274    2.7.2012 20:46 Honzas4400

Hlavně se cení, že nejsi ten typ "Hit&Run! " :thumbup:

Routa    Hele, výborný určitě je... tedy alespoň na zdejší poměry. Sice tam máš nějaké ty menší chybky v textu, ale to se přece neřeší, když je obsah na úrovni :-) .Routarouta8958    2.7.2012 20:23 Routa

Hele, výborný určitě je... tedy alespoň na zdejší poměry. Sice tam máš nějaké ty menší chybky v textu, ale to se přece neřeší, když je obsah na úrovni :-) .

pajmič    Routa:Děkuju ti mnohokrát nemyslím že je článek výborný ale taková pochvala velice potěší, takže ještě jednou díky.pajmičpajmic6747    2.7.2012 20:18 pajmič

Routa:Děkuju ti mnohokrát nemyslím že je článek výborný ale taková pochvala velice potěší, takže ještě jednou díky.

lenuska28    Já osobně natáčím Let's playe dost mně to baví ale dost to bere čas takže je potřeba mít na to dost času na takovou zábavu ale odměna je pak velká :)lenuska28lenuska282250    2.7.2012 20:11 lenuska28

Já osobně natáčím Let's playe dost mně to baví ale dost to bere čas takže je potřeba mít na to dost času na takovou zábavu ale odměna je pak velká :)

Ice Golem    Pajmič: Aha, díky, konečně už vím co chci natáčet :)Ice Golemice-golem9641    2.7.2012 19:45 Ice Golem

Pajmič: Aha, díky, konečně už vím co chci natáčet :)

Routa    Výborný článek, jak po informativní/naučné tak stylistické stránce. Je fajn že se po dlouhé době konečně objevil někdo, komu nedělá problém psát jako člověk s IQ nad hodnotou plechovky od mogulu. LP sice nejsou nic pro mě... ale začínajicím Let's Playerům bude článek určitě oporou a inspirací.Routarouta8958    2.7.2012 19:30 Routa

Výborný článek, jak po informativní/naučné tak stylistické stránce. Je fajn že se po dlouhé době konečně objevil někdo, komu nedělá problém psát jako člověk s IQ nad hodnotou plechovky od mogulu. LP sice nejsou nic pro mě... ale začínajicím Let's Playerům bude článek určitě oporou a inspirací.

pajmič    Ice Golem: Walkthrough je většinou video bez aktivního zapojení hlasu uživatele nebo jen velmi zřídka okomentuje něakou významou situaci ve hře. Lets play je neustálý živý komentář, uživatel hru hodnotí, neustále komentuje situaci a dění na obrazovce.pajmičpajmic6747    2.7.2012 18:33 pajmič

Ice Golem: Walkthrough je většinou video bez aktivního zapojení hlasu uživatele nebo jen velmi zřídka okomentuje něakou významou situaci ve hře. Lets play je neustálý živý komentář, uživatel hru hodnotí, neustále komentuje situaci a dění na obrazovce.

Ice Golem    Rád bych se zeptal: Jaký je rozdíl mezi Walkthrough videem a Lets Play videem ?Ice Golemice-golem9641    2.7.2012 18:21 Ice Golem

Rád bych se zeptal: Jaký je rozdíl mezi Walkthrough videem a Lets Play videem ?